SEO Fiyatları

Namlı Medya Dijital Reklam & Seo Uzmanı

Intro

Seo Fiyatları

SEO Fiyatları belirlenirken göz önüne alınacak pek çok unsur bulunmaktadır. Piyasada farklı firmaların olmasının yanı sıra farklı rakamlardan da söz edilebilmektedir. Her firmanın sunmuş olduğu hizmet kalitesi birbirinden farklıdır. İlk aşamada sizlerin bir sektör araştırması yapmanız ve birlikte yol kat edeceğiniz firmaya karar vermeniz gerekmektedir. Freelancer olarak bir SEO uzmanı ile mi yoksa dijital bir ajansla mı çalışacağınıza karar vermeniz gerekir. Web sektörü tek bir kavramdan ibaret değildir. Sosyal medya yönetimi, içerik üretimi, yazılım ve tasarım gibi farklı alanlarda da uzmanlık gerektirmektedir. Buradan hareketle çalışacağınız firma ya da şahsın bu tür sorunlara cevap vermesi gerekir. Uygun fiyatlı ve aynı zamanda kaliteli bir hizmet alarak sizler de sitenizin ilk sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

SEO Fiyatlar Neye Göre Belirleniyor?

SEO Fiyatı aylık olarak belirlenmektedir. Almış olduğunuz hizmetin içeriğine göre firmalar tarafından sizlere sunulacak olan fiyat teklifleri de farklılık göstermektedir. Projeler özellikle ilk 3 ayda yoğun bir çalışma temposu gerektirmektedir. Bu aşamada firmalar tarafından sizlere çeşitli avantajlı paketler sunulmaktadır. Bu paketlerin içeriğinde hem site içi hem de site dışı SEO ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte hizmetler bulunmaktadır. Bu paketleri satın almadan önce içeriğine göz atmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Mevcut sayfanız varsa bu sayfanın ihtiyaçları belirleniyor ve daha sonrasında ihtiyaç duyduğu iyileşme sürecinde sizler ile bir anlaşma yapılıyor.

 

3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık gibi farklı paketleri satın alarak firmalar ile anlaşma yapabilirsiniz. Web sitesi SEO teknikleri göz önüne alınarak iyileştirilecek ve arama motoru dostu bir site haline dönüştürülecektir. Lafta olmayan, deneyimli ve uzman kadromuz ile bizler Google algoritmasına uyumlu olarak web siteleri inşa ediyoruz. Siteye ziyaretçi çekilmesi işlemi ise organik bir şekilde sağlanmaktadır. Zaten Google gibi arama motorlarının site sıralamalarında dikkat ettiği pek çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterler ışığında sitenizde düzenleme ve güncellemeler yapılmaktadır. Fiyatları firma olarak ekonomik seviyelerde tutarken aynı zamanda kalitemizden de ödün vermiyoruz. Çalışmalarımız iç ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Bir web sitesinin ne durumda olduğu, bundan sonra nasıl bir  yol ve strateji izleneceği gibi konuların belirlenmesi sonrasında SEO Fiyatları hesaplaması yapılabilir. Web siteniz kaç yıldır aktif olarak faaliyet gösteriyor, yazılım ve tasarımda var olan sorunlar nelerdir, seo kriterlerine uygunluk olarak site ne durumda gibi sorulara verilecek olan cevaplar sonrasında fiyat teklifi yapılabilir. SEO çalışmalarının özellikle yüzde 60’lık kısmını kapsayan site dışından gelen bağlantılar da araştırılmalı. Backlink adını alan bu durumda daha önceden verilen bağlantılar geçersiz kalmış olabilir. Siteniz sosyal medyada aktif mi, değilse firma ya da markanız adına sosyal medya sayfaları açılacak mı? Google ADS reklamlarına ihtiyacınız var mı? Tüm bu detaylar bir arada incelendikten sonra fiyatlar belirlenecektir

Bu durumu tamamen sitenizin ihtiyaçları belirlemektedir. Sitenizde örneğin sadece içerik düzenlemesi yapılacak ve bunun dışında herhangi bir sorun görünmüyor ise maliyeti yüksek olan paketleri temin etmenize gerek yoktur. Ancak genelde paket içeriklerinde;

  • Site içi teknik analizlerin yapılması
  • Sektör analizi
  • Rakip analizi
  • Anahtar kelime (keyword) analizi
  • İçerik analizi
  • Meta analizi
  • Kod analizi
  • Google uygunluk testleri
  • Sosyal medya yönetimi

Ayrıca ek olarak bazı paketlerin içeriğinde SEO analizleri de yer almaktadır. Başlı başına çok maliyetli olan bu işlem paket içeriklerinde ekonomik fiyatlar ile yapılabilmektedir.

Pek çok marka ya da firma tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de SEO Fiyatları verilirken sektör analizi olmaktadır. Bana hizmet vermezler düşüncesi bazı firmalarda bulunsa da SEO konusunda herhangi bir sektör sınırlaması bulunmamaktadır. Firmamız kanunlara uygun olan tüm sektörlere hizmet veriyor.

SEO fiyatları belirlenirken sunulan paket içerikleri de pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Analizler doğrultusunda çıkmış olan raporların site üzerinde işleme alınabilmesi için yazılım ekiplerince destek verilmektedir. Bu destek ise uzaktan masaüstü bağlantısı ile sağlanmaktadır. SEO raporlarının ekipler tarafından üstlenilebilmesi işleminde de ekstra ücretler ödenmesi gerekecektir.

SEO hizmeti alırken asıl amaç sitenin Google arama motoru gibi arama motorlarında üzerinde görünür olmasının sağlanmasıdır. Bu amaçla siteler detaylandırılmakta ve planlanmaktadır. 3 ay süresince yoğun bir çalışma yapılması sonucu ancak meyveler alınabilmektedir. SEO uzun soluklu bir süreçtir. Bu sebeple müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sabırlı olması gerekir. Yapılacak organik çalışmalar her ne kadar uzun sürse de sonuçları da bir o kadar uzun vadeli ve başarılı olmaktadır. 3 ay içinde sistem alt yapısı oluşturulup daha sonra daha az maliyetli ve daha az destek gerektiren paketlerden yararlanabilirsiniz.

SEO hizmeti uzun solukludur. Her iki taraf da bu amaçla sabırlı olmalıdır. Müşterilerin firmaya güvenmesi gerekir. Elbette ki her firmaya değil. Firma araştırması yaparken referanslar ve daha evvel yapılan işler göz önüne alınmalıdır. Somut beklentiler ve aynı zamanda süre fiyatların farklılık göstermesine sebep olabilir.

Silver Paket

6.750

Aylık Ödeme

Yükseliş Garantisi
Rekabet Oranı Düşük
Çalışmas Süresi (3 Ay)
Aylık 10 Adet Makale
Sosyal İmleme
Rakip Analizi
Backlink Analizi
Haber Siteleri Tanıtım
Anti SEO ile Mücadele
Aylık Raporlama
7/24 Destek
Gold Paket

9.750

Aylık Ödeme

Yükseliş Garantisi
Rekabet Oranı Orta
Çalışmas Süresi (3 Ay)
Aylık 20 Adet Makale
Sosyal İmleme
Rakip Analizi
Backlink Analizi
Haber Siteleri Tanıtım
Anti SEO ile Mücadele
Aylık Raporlama
7/24 Destek
Full Paket

12.750

Aylık Ödeme

Yükseliş Garantisi
Rekabet Oranı Yüksek
Çalışmas Süresi (3 Ay)
Aylık 30 Adet Makale
Sosyal İmleme
Rakip Analizi
Backlink Analizi
Haber Siteleri Tanıtım
Anti SEO ile Mücadele
Aylık Raporlama
7/24 Destek

SEO Fiyatları Hesaplama Nasıl Yapılıyor? ​

SEO konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok kavram bulunuyor. Örneğin ayakkabı satışı yapan bir e-ticaret sitesisiniz. Arama motoruna kullanıcılar tarafından ayakkabı kelimesi yazıldığında karşılarına pek çok site çıkacaktır. Kullanıcı bu siteye giriş yaptığında kendine en uygun modeli arar. Sitenin kendisine uygun olmaması, ayakkabı modellerini beğenmemesi, sitenin yavaş bir şekilde yüklenmesi ya da mobil cihazlardan sitenin açılışı esnasında çeşitli sorunların ortaya çıkması gibi sebeplerden dolayı site terk edilmekte ve bir sonraki siteye yönelme eğilimi gösterilmektedir. Bu örnekten anlaşılacağı gibi Google dostu bir web sitenin kullanıcılara en faydalı olan olması gerekir.

SEO Fiyatları hesaplaması yapılırken ise öncelikle anahtar kelimeler dikkate alınır. Örneğin İzmir psikolog ile haber kelimeleri üzerinde yapılacak olan aramalarda ortaya çıkacak olan siteler farklılık gösterecektir. Kelimelerin aranma hacimleri ve zorluk dereceleri birbirinden farklı olacaktır. SEO uzmanları ya da SEO ajanslarının öncelikle sizlerin faaliyet göstermiş olduğunuz sektörü tanıması gerekiyor. Bu sektörde elbette ki yalnız değilsiniz. Artık pek çok fiziki mağaza ve firma internet ortamında boy gösteriyor. Bunun için anahtar kelime analizi sonrasında kesinlikle rakip analizlerinin yapılması gerekmektedir. Rakip marka ve aynı zamanda işletmelerin internet sitelerine göz atmak, optimizasyonlarını değerlendirmek doğru bir adım olacaktır. Tüm bunların analiz edilmesi ardından ancak sizlere fiyat teklifi verilebilecektir.

Ödeme Seçenekleri

SEO fiyatları belirlenmesi sonrasında müşteriler için çeşitli ödeme avantajları sunulmaktadır. Banka havale ya da EFT yolu ile ya da direkt kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Paket sürelerine uygun olarak çeşitli taksit imkanları da bulunmaktadır. Fiyatlara KDV dahil olur hizmetler için firmalar tarafından sizlere fatura sunulması gerekir. Aynı zamanda anlaşma dahilinde talep etmeniz halinde sözleşme de yapılabilmektedir.

Sizler de SEO fiyatları hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.